تبلیغات
مذهبی - رحمت الهی

تاریخ : یکشنبه 23 اسفند 1394 | نویسنده : افشین
سه گام تا رسیدن به رحمت الهی

راه رسیدن به رحمت بی پایان الهی سه گام بیش‌تر ندارد ، که آیات 54 و 55 سوره (( زمر )) آن را به تمام مشتاقان این طریق معرفی می کنند.

Image result for ‫رحمت الهی‬‎

قرآن کریم پس از آنکه در آیه 52 به تمام بندگان گنهکار الهی مژده آمرزش تمامی گناهان را می دهد (( إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا ) ) راه بازگشت و دست‌یافتن به رحمت الهی را نیز به آن‌ها آموزش می دهد:

گام نخست : توبه و پشیمانی از گناه و روی آوردن به سوی خدا . در آغاز توصیه می کند که به سوی پروردگارتان بازگردید و مسیر زندگی خود را اصلاح کنید (( وَأَنِیبُوا إِلَى رَبِّكُمْ )).


Image result for ‫توبه و پشیمانی‬‎

گام دوم : ایمان آوردن و تسلیم بودن در برابر فرمان اوست . در این مرحله دستور این است که در برابر او تسلیم شوید و فرمانش را به گوش جان بشنوید و پذیرا گردید (( وَأَسْلِمُوا لَهُ )).

Image result for ‫ایمان و تسلیم در برابر خداوند‬‎

گام سوم : انجام عمل صالح است . بعد از پیمودن آن دو مرحله نوبت به مرحله سوم می رسد که مرحله عمل است. می فرماید: از بهترین دستوراتی که از سوی پروردگارتان بر شما نازل شده پیروی کنید (( وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَیْكُم مِّن رَّبِّكُم )).

Image result for ‫عمل صالح‬‎

در اینکه منظور از این «بهترین چیزى كه از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده» چیست؛ مفسران نظرهای گوناگون دارند. آنچه از همه بهتر به نظر می‌رسد این است که دستوراتی که از سوی خداوند نازل شده مختلف است ؛ بعضی دعوت به واجبات و بعضی مستحبات و بعضی مشتمل بر اجازه مباحات است؛ منظور از احسن، انتخاب واجبات و مستحبات می‌باشد؛ البته با رعایت مراتب آن‌ها.


منبع :  beytoote.com  -  کاروک